Cetasoft

Ne kadar uzağı görebiliyorsanız o kadar yakınız size

CetaSoft RFID ÇözümleriStoklarınızı saatlerce uğraşarak değil birkaç dakikada kontrol etmek istiyorsanız...RFID Nedir ?
Radio Frequency Identification (Radyo Frekanslı Tanımlama) (okunuşu : arefaydi) kelimelerinin kısaltılmasından oluşur. Radyo dalgaları kullanarak nesneleri tekil veya toplu otomatik olarak tanımlamak için kullanılan teknolojilere verilen genel isimdir. RFID sistemi en basit hali ile içerisinde programlanabilir devre bulunan etiket ve RFID okuyucudan meydana gelir.RFID SİSTEMİNİN BARKOD SİSTEMİNE GÖRE AVANTAJLARI NEDİR ?
  • RFID sistemi stok kontrol işleminin çok kısa sürede tamamlanabilmesini sağlar. Barkod sisteminde 1 dakikada en fazla 50 - 60 ürün sayılabilirken RFID sisteminde 1 dakikada 2.000 in üzerinde ürün sayılabilir.
  • Klasik barkod yöntemleri ile gerçekleştirilecek stok sayım işlemlerinde barkod okuyucunun etiket üzerindeki barkod çizgilerini görmesi zorunludur. RFID sisteminde okuyucunun etiketi görmesine gerek yoktur.
  • Barkod sisteminde ürünler toplu olarak okutulamaz. RFID sisteminde okuyucu çalıştırıldığında menzil içerisindeki yüzlerce ürün etiketi hemen okutulur.
  • Kullanılacak olan etiketler standart etiketler ile aynı görünüme sahip olduğundan ürün üzerinde kötü görünmez.


RFID SİSTEMİ NERELERDE KULLANILABİLİR ?
Kuyumcu, giyim mağazaları gibi stok yoğun çalışan perakende ve toptan satış mağazalarında stok kontrolünün her gün yapılabilmesi amacı ile kullanılabilir.


RFID Uygulama Videoları


RFID Uygulama Fotoğrafları