Cetasoft

Ne kadar uzağı görebiliyorsanız o kadar yakınız size

CetaSoft OfisEkstraNeler Yapabilirsiniz ?


CetaSoft Ofis Ekstra, ofis, ticarethaneler ve ev kullanımı için geliştirilmiş, bilgi ve hesap yönetimi araçları ile donatılmış entegre bir programdır.


HESAP YÖNETİMİ ARAÇLARI
 • Stok ve ticari alışveriş takibi : Ticari mal ve hizmet alışverişlerinizi kendi belirleyeceğiniz stok kodlarını kullanarak takip edebilir, ciro, envanter ve özsermaye hesaplarınızı görebilirsiniz. Aldığınız veya sattığınız mallardan kalan bakiyelerinizi izleyebilirsiniz. Alışverişlerinizden kaynaklanan tüm cari, çek-senet ve banka hesaplarınız ilgili hesaplara otomatik olarak aktarılacak ve takip edilecektir. Tüm alışverişlerinizi YTL, USD ve EURO kurları ile gerçekleştirebilirsiniz. "Kritik stok uyarı sistemi" ile stoklarınızın belirleyeceğiniz bir limite düşmesi veya çıkması durumunda programın sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.
 • Depo Stokları takibi : İşletmenizin farklı birimlerinde yer alan stoklarınızı, kendi belirleyeceğiniz depo adları ile tanımlayabilir, ticari işlemlerinizi gerçekleştirirken işlemin hangi stoğu etkileyeceğini kolaylıkla belirleyebilir, depo stokları arasında mal teansfer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kredi kartı ile satış hesapları : Kredi kartı ile satış hesaplarınızı kaydedebilirsiniz. Program bu tipteki satışlarınızdan kaynaklanan banka blokaj hesapları ile komisyon hesaplarınızı otomatik olarak izleyecektir.
 • Taksitli satış hesapları : Taksitle gerçekleştirdiğiniz satışlarınızı kaydedebilirsiniz. Program taksit ödemesi gelen hesaplarınız için sizi uyaracak ve vadesi gelen taksitlerinizi tahsil edebilmenizi sağlayacaktır.
 • Alışveriş Föyü : Alışveriş föyü modülü ile programı direkt müşteri karşısında, dilerseniz barkod okuyucunuzu kullanarak sattığınız malları listeye ekleyebilir ve toplu olarak satışını (peşin, veresiye, taksitli veya kredi kartı ile) gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz aynı ekrandan faturanızı kesebilirsiniz.
 • Satış irsaliyesi kesme : Ticari satışlarınızı baz alarak dizaynını kendinizin belirleyeceği satış irsaliyesi kesebilirsiniz. İrsaliyeleri tek veya toplu olarak faturalaştırabilirsiniz. Kestiğiniz faturaları farklı kriterlere göre raporlayabilirsiniz.
 • Alış irsaliyelerinizi kaydetme : Alış irsaliyelerinizi kaydedebilir ve farklı kriterlere göre raporlayabilirsiniz.
 • Satış faturası kesme : Ticari satışlarınızı baz alarak dizaynını kendinizin belirleyeceği satış faturası kesebilirsiniz. Faturaya 5 satır, 1 fatura altı iskontosu uygulayabilirsiniz. faturalarınızı Açık ve Kapalı olarak belirleyebilirsiniz. Kestiğiniz faturaları farklı kriterlere göre raporlayabilirsiniz.
 • Alış faturalarınızı kaydetme : Alış faturalarınızı kaydedebilir, faturaya 5 satır, 1 fatura altı iskontosu uygulayabilir ve farklı kriterlere göre raporlayabilirsiniz. Dilerseniz alış faturasını kaydederken standart satış fiyatlarını belirleyebilirsiniz.
 • Yazarkasa entegrasyonu : Ingenico marka yazarkasa entegrasyonu (Programdan yazarkasa fişi kesebilme)
 • Müstahsil makbuzu kesme : Üreticilerden satına alacağınız ürünler için müstahsil makbuzu kesebilirsiniz. Kestiğiniz müstahsil makbuzlarını farklı kriterlere göre raporlayabilirsiniz.
 • Özel satış fiyatı belirleyebilme : Standart satış fiyatının yanısıra sizin belirleyeceğiniz ve adlandırabileceğiniz 5 ayrı satış fiyatını satış yaparken veya fatura keserken kullanabilir, barkod etiketi üzerinde birden fazla fiyatın gösterilebilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Stok Değerleme : Ağırlıklı hareketli ortalama, FIFO ve LIFO yöntemleri ile stok değerleme.
 • Otomatik birim maliyet takip sistemi : Kendi belirleyeceğiniz birim maliyet, son alış işlemine göre birim maliyet, Hareketli ağırlıklı ortalama yöntemi kullanılarak birim maliyet seçeneklerinden birine göre birim maliyet ve kar-zarar takibi.
 • Mal ve Nakit Transferi Sihirbazı : Programı kullanan birden fazla şubenizin olması durumunda, bu modülü kullanarak şubeleriniz arasındaki mal transferlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Personel satışları ve prim takibi : İşletmenizde çalışan personeli ve satışlarından elde edeceği primleri belirleyebilirsiniz.
 • Barkod etiketi hazırlama : Barkod Etiketi Hazırlama Sihirbazını kullanarak , tanımlayacağınız stok kodları için kolayca barkod etiketleri hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz standart yazıcınızı dilerseniz barkod yazıcınızı kullanabilirsiniz.
 • Barkod etiketli stok kontrolü : Barkod etiketli mallarınızın stok sayımını barkod okuyucunuzu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Data terminali ile stok kontrolü : Barkod etiketli mallarınızın stok sayımını Data terminal cihazlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Cari hesaplar : Müşterilerinizle gerçekleştireceğiniz mal ve nakit hareketlerinden kaynaklanan cari hareketlerini izleyebilir, müşteri bakiyelerini dilediğiniz zaman kontrol edebilir ve raporlayabilirsiniz.
 • Müşterilerinize toplu hesap ekstresi gönderebilme : Farklı kriterlere göre belirleyeceğiniz müşterilerinizin tümüne topluca hesap ekstresi gönderebilirsiniz. Hesap ekstrelerini e-mail ile gönderebilir, hesap bakiye bilgisini SMS ile gönderebilir veya ekstrelerin tümünü yazdırabilirsiniz.
 • Bakiye yaşlandırma raporu : Her müşteriniz için ayrı ayrı belirleyebileceğiniz kredi vadesi gün limiti doğrultusunda müşterinizin cari hesap bakiye yaşlandırma raporunu alabilirsiniz.
 • Bakiye risk yönetimi : Her müşteriniz için ayrı ayrı belirleyeceğiniz kredi limitleri doğrultusunda, müşterinize yapılan satışlarda belirlenen limitin aşılması durumunda programın sizi uyarmasını veya satışın hiç yapılmamasını sağlayabilirsiniz.
 • Çek senet hesapları : Müşterilerinizle gerçekleştireceğiniz mal ve nakit hareketlerinden kaynaklanan çek senet hareketlerini izleyebilir, müşteri bakiyelerini dilediğiniz zaman kontrol edebilir ve raporlayabilirsiniz.
 • Banka hesapları : Bankalardaki mevduat hareketlerini takip edebilir, bankalar arası havale ve Eft işlemlerini, banka hesapları üzerinden gerçekleştireceğiniz döviz alışverişlerinizi kaydedebilir, hesap bakiyelerini kontrol edebilir ve ayrıntılı olarak raporlayabilirsiniz. Ticari alışveriş, cari , kredi kartları ve gelir gider hesaplarınızdan kaynaklanan banka işlemleri, banka hesaplarına otomatik olarak aktarılacaktır.
 • Gelir-Gider hesapları : İşletme ve kişisel giderleriniz ile ticari alışverişlerinizin haricindeki ekstra gelirlerinizi takip edebilirsiniz. Giderleriniz ve gelirlerinizi 5 kategoriye ayırabilir, gelir-gider analizi ve birim analiz araçları ile gelir gider hareketlerinizin sonuçlarını görebilir ve ayrıntılı olarak raporlayabilirsiniz. Tüm gelir ve giderlerinizi TL, YTL, USD ve EURO kurları ile gerçekleştirebilir ve hangi kur ile işlem yaparsanız yapın bu 3 kur karşılıklarını görebilirsiniz.
 • Kasa hesapları : Türk Lirası ve döviz hareketleri program içerisinde otomatik olarak izlenir. Dilediğiniz zaman kasada kalan nakidi ve kasa hareketlerini (Tüm kasiyerler veya seçeceğiniz kasiyerler) görebilir ve raporlayabilirsiniz.
 • Kredi kartı hesapları : Kredi kartı harcama ve ödeme kayıtlarınızı takip edebilir, kredi kartlarınızı cari hesaba ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.
 • Hisse senedi portföy takibi : Borsada işlem yaptığınız hisse senetlerinizi kaydedebilir, alış-satış hareketlerini ve portföyünüzde bulunan kağıtlarınızı raporlayabilirsiniz.
 • Taksitle alınan malların takibi : Taksitle satın aldığınız malları kaydedebilir, programın vadesi gelen ödemelerinizi hatırlatmasını sağlayabilirisiniz.
 • Döviz kuru takibi : Döviz kurlarında oluşacak tüm değişiklikleri kaydedebilir ve hesaplarınızda otomatik olarak kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz tek tuş ile güncel Merkez Bankası kurlarını ekranınızda görebilir ve kaydedebilir, dilerseniz tek tuş ile CetaSoft sunucusundan kurları indirip kaydedebilirsiniz.
 • Makbuz kesme : Kasanızdaki nakit giriş çıkış hareketlerini bir belgeye dayalı olarak gerçekleştirmek istiyorsanız makbuz kesme özelliğini kullanarak ödeme veya tahsilat makbuzları yazdırabilirsiniz.
 • Senet Yazdırma : Taksitli satışlarınız sonucu oluşan alacaklarınız için otomatik olarak senet yazdırılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz satışlarınızın haricinde senet yazdırabilirsiniz. Senet yazdırma ayarlarının tamamını kendi isteğiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz.
 • Satış Sözleşmesi Yazdırma : İçeriğini tamamen sizin belirleyebileceğiniz taksitli satış sözleşmesini otomatik olarak yazdırabilirsiniz.
 • Sipariş Takibi : Müşterilerinizden aldığınız siparişlerinizi kolayca kaydedebilir, stoklarınızın siparişlerinizi karşılayıp karşılamadığını kontrol edebilir, siparişleri satışa dönüştürüp hesaplarınıza aktarılabilmesini ve dilerseniz faturasının kesilmesini sağlayabilirsiniz.

BİLGİ YÖNETİMİ ARAÇLARI
 • Adres ve kişisel bilgi yönetimi : Çalıştığınız firmaların veya dostlarınızın adres, telefon, e-mail, şirket ve kimlik bilgilerini, doğum günü ve diğer özel yıldönümlerini ayrıntılı olarak kaydedebilir, kayıtları 5 ayrı kategoriye ayırabilir, kayıtlara son derece kolay şekilde ulaşabilir ve raporlayabilirsiniz. Programın ticari hesap modüllerinde kullanacağınız müşteri bilgilerini tanımlayabilirsiniz. Girmiş olduğunuz kayıtları baz alarak otomatik telefon araması gerçekleştirebilir, cep telefonlarına SMS gönderebilir, tek veya toplu olarak e-mail gönderebilir, firmanın web adreslerini açabilir, adres etiketi ve zarf hazırlayabilirsiniz.
 • Hatırlatma sistemi ve randevu yönetimi : Ödemelerinizi, tahsilatlarınızı, randevularınızı kısacası unutmamanız gereken işlerinizi ayrıntılı olarak kaydedebilirsiniz. Kayıtlarınızı kategorilere ayırabilirsiniz. Program, belirlenen tarih ve saatte görsel ve işitsel olarak yapmanız gereken işlerinizi size hatırlatacaktır.
 • Entegre e-mail gönderme sistemi : Bir başka programa ihtiyaç duymadan adres dosyasına kayıtlı olsun olmasın belirleyeceğiniz kişi veya firmalara tek veya toplu olarak e-mail gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz e-maili dilediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz; resim, tablo, link ve dosya ekleyebilirsiniz. Dilediğiniz kadar POP3 posta hesabı oluşturabilir, mesajlara otomatik olarak eklenecek imza belirleyebilirsiniz. Posta sunucunuzun aynı anda göndereceğiniz posta adedine koyacağı sınıra bakılmaksızın dilerseniz 1 dilerseniz binlerce kişiye aynı anda e-mail gönderebilirsiniz. Program göndereceğiniz tüm e-mailleri saklayacaktır.
 • Sms gönderme sistemi : Programda entegre olarak bulunan Sms gönderme sistemi ile Adres dosyasına kayıtlı olsun olmasın tek işlem ile aynı anda dilerseniz 1 dilerseniz binlerce kişinin cep telefonlarına kısa mesaj (Sms) gönderebilirsiniz. Program göndereceğiniz tüm Sms mesajlarını saklayacaktır.(Bu sistemi kullanmanız için CetaSoft Yazılımdan Sms kontörü satın almanız gerekir.)
 • Kelime işlem ve adres-mektup birleştirme (Mail merge) : Kelime işlem programını kullanarak profesyonel görünümlü belge ve mektuplar hazırlayabilir, adres dosyasına kayıtlı olan bilgilerinizi baz alarak, oluşturacağınız bir şablon mektubun seçeceğiniz tüm kişi veya firmalara hitaben hazırlanmasını ve yazdırılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Post-It : Sağa sola yazdığınız küçük notlarınızı artık bilgisayar ortamında izleyebilirsiniz. Post-It ler, gireceğiniz notlarınızı bilgisayar ekranınızda sürekli görebilmenizi, otomatik kaydetme özelliği ile dilediğiniz zaman yeniden ekrana getirebilmenizi sağlayacaktır.
 • Internet adres bankası : Sık kullandığınız Internet adreslerinizi kolayca tanımlayabilir, adresleri kategorilere ayırabilir, tek tıklama ile yerleşik web tarayıcısı üzerinden dilediğiniz web adresinize ulaşabilirsiniz.
 • Haber Okuma (RSS Reader) : Bu program ile, RSS hizmeti veren internet siteleri tarafından yayınlanan haber vb. içeriği tek bir ortamdan topluca izleyebilirsiniz.
 • Gizli bilgiler : Kredi kartı , bankamatik , e-mail gibi şifrelerinizi sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile kaydedebilir ve gizli bilgilerinize dilediğiniz zaman sadece siz ulaşabilirsiniz.
 • Görevler : Tarih tabanlı olsun veya olmasın tüm notlarınızı kaydedebilir, notlarınızı kategorilere ayırabilir, raporlayabilirsiniz.
 • İngilizce/Türkçe Türkçe/İngilizce Almanca/Türkçe Türkçe/Almanca Sözlük : 40.000 e yakın İngilizce/Türkçe, 35.000 e yakın Türkçe/İngilizce, 17.000 e yakın Almanca/Türkçe ve 14.000 e yakın Türkçe/Almanca kelimelik zengin içeriği ile diller arasındaki çevrimleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz sözlüğe yeni kelimeler ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK DİĞER ARAÇLAR
 • Otomatik telefon arama.
 • Adres etiketi hazırlama
 • Zarf hazırlama
 • Takvim
 • MP3 Çalar
 • Hesap makinesi
 • Faiz hesap makinesi
 • Telefon alan ve ülke kodları
 • Dünya saatleri
 • Uzunluk, alan, ağırlık ve hacim birim değişim tablosu
 • Sık kullandığınız belge veya programlara kısayollar oluşturma ve tek tıklama ile onları açabilme.
 • Dilediğiniz kadar birbirinden bağımsız veritabanları oluşturabilme, veritabanları arasında bilgi transferleri gerçekleştirebilme.
 • Excel dosyalarından adres kayıtlarını alabilme (import)
 • Tüm bilgi ve hesaplarınızı Excel formatında kaydedebilme
 • Kullanıcı hesapları oluşturabilme ve Kullanıcıların yetkilerini belirleyerek sadece yetkileri doğrultusunda programı kullanmalarını sağlama.
 • Otomatik yedekleme sistemi.


PROGRAMIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ...
Program Windows tabanlıdır ve Windows XP veya üstü 32 veya 64 bit işletim sistemlerinde çalışır. Kullanıcı arabirimi, klavye veya mouse'u minimum kullanımla maksimum sonucu elde edebilecek ve Windows'un tüm grafik arabirim, mouse ve multitasking özelliklerini kullanacak şekilde tasarlanmıştır. Pek çok işlem sadece Enter a basmak kadar kolaydır. Program dosyaları entegre çalıştığından etkileyen işlemler etkilenen dosyalarda anında güncellenir.