Cetasoft

Ne kadar uzağı görebiliyorsanız o kadar yakınız size

CetaSoft Kuyumcu Programı
Neler Yapabilirsiniz ?


CetaSoft Kuyumcu Programı, bir kuyumcunun işi ile ilgili veya kişisel tüm bilgilerini girebileceği, hesaplarını takip edeceği pek çok özelliği içermektedir. Aşağıda programın genel özellikleri yer almaktadır... Dilerseniz programın kullanıcı arabirimini inceleyebilir, dilerseniz ücretsiz deneme sürümünü hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz...


 • HEM PERAKENDECİ HEM TOPTANCI KUYUMCULAR İÇİN : İster perakende ister toptan kuyumculuk yapın (veya her ikisini birden) tüm hesaplarınızı eksiksiz takip edebilme imkanı... (Toptan satış işlemleri için CetaSoft Toptan Satış Paketi lisansı gereklidir.)
 • TÜM MALLARINIZI TAKİP EDEBİLME İMKANI : Altın, Hurda altın, Gümüş, Saat , Pırlanta, Taş, Takoz ve sizin tanımlayacağınız diğer (Örneğin inci, taş, hisse senedi...) mallarınızı sizin belirleyeceğiniz stok kodları ile izleyebilir, dilerseniz mallarınızı 5 ayrı alt stok grubuna dahil ederek raporlayabilirsiniz. ( Örneğin 14 ayar bileklik mallarınız için farklı stok kodları tanıtabilir (taşlı, astarlı, beyaz altın) ancak hepsini "Bileklik" stok alt grubuna dahil ederek raporlayabilirsiniz. ) Stoklarınızı ve satışlarınızı fotoğraflı olarak raporlayabilirsiniz.
 • GRAM VE ADET İLE STOK TAKİBİ : Altın, Hurda altın, gümüş, takoz ve taş stoklarınızı hem gram hem adet ile takip edebilirsiniz.
 • HAREKETLİ AĞIRLIKLI ORTALAMA YÖNTEMİ İLE MALİYET TAKİBİ : Seçeceğiniz mallar için (Özellikle sarrafiye, hurda ve döviz) hareketli ağırlıklı ortalama yöntemi ile otomatik maliyet takibi uygulayabilirsiniz.
 • ALIŞVERİŞ FÖYÜ SİSTEMİ İLE TEK PENCEREDE TÜM ALIŞVERİŞİ KONTROL EDEBİLME : Alışveriş Föyü modülünü kullanarak bir müşteriniz ile gerçekleşen tüm alışveriş işlemlerini tek pencerede girebilmeniz, sonuçları kontrol edebilmeniz ve topluca hesaplarınıza aktarabilmeniz mümkündür. Alışveriş Föyü içerisinde her türlü mal ile satış yapabilir, nakit, her türlü mal , istediğiniz kadar kredi kartı ve müşteri parapuanları ile tahsilat yapabilirsiniz. Satış tutarına iskonto uygulayabilir, alışverişi baz alarak müşterinize bilgi fişi veya fatura kesebilirsiniz. Aynı anda dilediğiniz kadar birbirinden bağımsız satış föyü açabilir, önceden kaydettiğiniz alışveriş föylerini ekrana getirebilir, föy içeriğini düzeltebilir veya föyü tamamen iptal edebilirsiniz. (Resmi fatura kesebilmeniz için CetaSoft Resmi Muhasebe Paketi lisansı gereklidir.) (ParaPuan ile tahsilat gerçekleştirebilmeniz için CetaSoft Müşteri ParaPuan Takip Sistemi lisansı gereklidir.)
 • KREDİ KARTI İLE SATIŞLARIN OTOMATİK TAKİBİ : Program, kredi kartı ile gerçekleştireceğiniz satışların ve müşteriden bakiye tahsilatlarınızın banka blokaj ve komisyon hesaplarını otomatik olarak takip eder. Blokajı çözülen hesapları otomatik olarak banka hesaplarınıza aktarır. Banka komisyonlarını ayrı ayrı tanımlayabilir ve alışverişlerde kolayca seçip kullanabilirsiniz.
 • STANDARTLARI BELİRLEYEREK, TEK TIKLAMA İLE VEYA BARKOD OKUYUCU KULLANARAK ALIŞVERİŞLERİ GERÇEKLEŞTİREBİLME : Program içerisinde her türlü mal için alışveriş standartları tanımlayabilirsiniz. Dilerseniz standart satış adedi, gramı, işçiliği (veya birim girişi) ve tutarı belirleyebilir, dilerseniz maliyet üzerine eklenip satış tutarının otomatik olarak gösterileceği kar oranı belirleyebilirsiniz. Sonuç olarak stok kodunu girin Enter a basın... Bu kadar basit. Programı direkt müşteri karşısında kullanabilir, kağıt, kalem veya hesap makinesi kullanmaya gerek kalmadan müşterinin yaptığı alışverişi hesaplayabilir, müşteriye hesap fişi verebilirsiniz.
 • MÜŞTERİ CARİ İŞLEMLERİ (PERAKENDE ALIŞVERİŞ BAKİYELERİ VE EMANETLERİ TAKİP SİSTEMİ) : Perakende alışverişlerden borcu kalan müşterilerinizin kayıtlarını satış işlemini yaparken belirleyerek müşterinin cari hesap bakiyesine aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizden aldığınız veya müşterilerinize verdiğiniz emanet mal veya nakidi emanet taahhütleri ile birlikte ayrıntılı biçimde izleyebilirsiniz. Program, müşterinizin tüm cari ve emanet hesap karşılıklarını otomatik olarak 4 kur ile (TL, Has, USD ve EURO) takip eder ve bu kurlardan dilediğinizi reel karşılık olarak kullanabilmenizi sağlar. Böylece ödeme yapıldığında alacağın o anki değeri olan reel karşılığı olarak tahsil edilmesini ve hesaplarına bu şekilde yansıtılmasını sağlayabilirsiniz. Cari bakiye yaşlandırma sistemi ile her müşteriniz için ayrı ayrı belirleyeceğiniz vade günlerine göre müşterinizin bakiyesinin ne kadarının vadesinin geçtiğini raporlayabilir, vadesi geçen müşterilerinizin cep telefonlarına Sms gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • PERSONEL BİLGİLERİ : İşyerinizde personel çalıştırıyorsanız, personelinizin yaptığı alışverişleri ayrıntılı olarak izleyebilir, belirleyeceğiniz oranda perakende satıştan, toptan satıştan ve perakende alıştan prim ayrılmasını, primin kardan veya tutardan ayrılmasını, belirleyeceğiniz satış veya kar kotalarına göre prim ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Pesonel maaşlarını takip edebilirsiniz.Her mal türü için ayrı ayrı prim oranları belirleyebilirsiniz. Seçeceğiniz personelin belirleyeceğiniz mal türlerinde satış yapmasını engelleyebilirsiniz. Personelin tüm alışverişlerini, hakedişlerini ve ödemelerinizi raporlayabilirsiniz.
 • KOMİSYONCU (HANUTÇU) BİLGİLERİ : İşletmenize müşteri getiren kişi veya firmaların yaptığı alışverişleri ayrıntılı olarak izleyebilir, belirleyeceğiniz oranda komisyon ayrılmasını, komisyonun kardan veya tutardan ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Her mal türü için ayrı ayrı komisyon oranları belirleyebilirsiniz. Komisyoncunun tüm alışverişlerini, hakedişlerini ve ödemelerinizi raporlayabilirsiniz.
 • TOPTAN HESAPLARI : Toptancılarınızla ve/veya toptan müşterilerinizle gerçekleştirdiğiniz her türlü toptan alışveriş işlemlerini kaydedebilir, döviz veya TL nakit karşılığı altın borçlanma veya nakit ile hesaba ödeme işlemi yapabilir, nakit ödemelerinizi banka üzerinden veya kredi kartınız ile yapabilir, işçiliklerinizi TL, Milyem, USD ve EURO kurlarında takip edebilir, işçilik bakiyelerinizi dilediğiniz an has bakiyenize ekleyebilir, toptancılar arası virman yapabilir, tüm bakiyelerinizi, toptancılarla ve/veya toptan müşterilerinizle yaptığınız işlemleri ve tüm bakiyelerinizi ayrıntılı rapor olarak görebilirsiniz. Dilerseniz toptan işlemlerinizi toptan alış föyü (veya toptan satış föyü ) modülü ile topluca gerçekleştirebilir, föy içeriğini ve toplamlarını kontrol edebilir ve topluca hesaplarınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman eski bir föyü ekrana getirebilir, kontrol edebilir, föy içeriğini düzeltebilirsiniz. Bakiye yaşlandırma sistemi ile toptan satış müşterilerinizin bakiyelerini yaşlandırabilirsiniz. (Toptan satış işlemleri için CetaSoft Toptan Satış Paketi lisansı gereklidir.)
 • POS NAKİT İŞLEMLERİ : Kolayca POS/NAKİT işlemi yapabilirsiniz.
 • SİPARİŞ TAKİP : Sipariş alım, sipariş/stok kontrol, siparişin satışa dönüştürülmesi işlemleri.
 • AYRINTILI STOK TAKİBİ VE KUYUMCU ENVANTERİ TAKİP SİSTEMİ :Tüm stoklarınızı ayrıntılı olarak takip edebilir, gerçek envanterinizi (stoklarınızı, alacaklarınızı, borçlarınızı, vitrin işçilik sermayenizi, kasanızı, özsermayenizi) her an görebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz bir tarihteki stok, kasa bakiyenizi ve envanterinizi de...
 • RESMİ MUHASEBE İŞLEMLERİ : CetaSoft Resmi Muhasebe Paketi içerisinde yer alan yazılımlar ile; Aynı platformda hem gerçek hem resmi stoklarınızı izleyebilir, gerçek resmi stok farklarını ve resmi envanterinizi kontrol edebilir, faturalı mal satışları, faturalı mal alışları, gider pusulası ile mal alışları, resmi giderler ve demirbaş alımları işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ölçülerini tamamen kendinizin belirleyebileceği fatura, gider pusulası ve sevk irsaliyesi basımı ve hesaplarının takibi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. (Resmi muhasebe işlemleri için CetaSoft Resmi Muhasebe Paketi lisansı gereklidir.)
 • E-FATURA, E-ARŞİV FATURA : Son derece kolay ve hızlı bir şekilde e-fatura ve e-arşiv fatura gönderebilirsiniz. (CetaSoft Resmi Muhasebe Paketi ve E-Fatura lisansı gerekir)
 • BARKOD ETİKETİ HAZIRLAMA VE BARKOD OKUYUCU İLE STOK TAKİBİ : Barkod sistemi modülleri ile tasarımını kendinizin de yapabileceği barkod etiketlerini hazırlayabilirsiniz. Programın stok kodu çoğaltma sistemi ile bir malı programa tanıttığınızda otomatik olarak barkod etiketinin de hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Toptancınızdan toplu olarak satın alacağınız bir malı kaynak olarak gösterip mallarınızı tek tek barkodlayabilirsiniz. (Bu işlemler için CetaSoft Barkod Sistemi Paketi lisansı gereklidir.)
 • MAL KATALOĞU VE GARANTİ SERTİFİKASI : Tasarımını tamamen kendinizin yapabileceği mal katalogları ve garanti sertifikaları hazırlayabilirsiniz. (Bu işlemler için CetaSoft Barkod Sistemi Paketi lisansı gereklidir.)
 • ŞUBELER ARASI MAL VE NAKİT TRANSFERİ : Aynı programı kullanan şubeleriniz arasındaki mal ve nakit transferlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • TAKOZ : Takoz yaptığınız mallarınızı fire, ifraz ve çıkan milyeme göre hesaplarınıza aktarabilirsiniz.
 • KALAFAT VE HURDALAŞTIRMA : Kalafat yaptığınız veya hurdalaştırdığınız mallarınızı kolaylıkla hesaplarınıza aktarabilirsiniz.
 • İŞÇİLİK TAKİBİ : Alacağınız tüm işçilikli malları cinsi ve özelliği ile kaydedebilir, bu kayıtları satış işlemlerinde otomatik olarak kullanabilir, vitrininizde kalan işçilik sermayenizi ve toptancılarınızdan aldığınız mallar için ödediğiniz toplam işçilikleri dilediğiniz zaman görebilirsiniz.
 • OTOMATİK KASA TAKİBİ : Program içerisinde gerçekleşen nakit hareketleri (TL ve döviz) kasa hesaplarına otomatik olarak yansıtılır. Dilediğiniz zaman kasanızdaki nakit toplamını, gün başı kasa mevcudunu ve belirleyeceğiniz tarih periyodlarındaki kasa hareketlerini ayrıntılı rapor olarak görebilirsiniz.
 • ALTIN VE DÖVİZ KURLARI TAKİBİ : Döviz kurları ile Has altın, has gümüş, 22 ayar tel bilezik, 22 ayar hurda bilezik ve Ons fiyatları ile 8i 14i 18 ve 22 ayar vitrin fiyarlarını her değişiklikte kaydedebilir ve bu kurlar baz alınarak alım-satım gerçekleştirebilir, girilen kurlar arasında parite hesabı yapabilir, belirleyeceğiniz tarih aralığında tüm kurların değişim oranlarını görebilirsiniz.
 • OTOMATİK KUR TAKİBİ : 3 kaynaktan gelen altın ve döviz kurlarını on line izleyebilir, programda bu kurları kullanabilirsiniz.
 • GİDERLER, EKSTRA GELİRLER, BANKA HESAPLARI, KİŞİSEL KREDİ KARTLARI : Yaptığınız her türlü giderinizi ve ekstra gelirlerinizi, sizin belirleyeceğiniz başlıklar altında kaydedebilir, gelir-gider ve kar-zarar analizi yapabilir, dilediğiniz zaman toplam giderlerinizi, toplam gelirlerinizi toplam karınızı ve net karınızı, ay-yıl periyodunda ve TL, Has, USD ve EURO olmak üzere reel karşılıkları ile görebilirsiniz. Ayrıca tüm banka hesaplarınızı ve şahsi kredi kartı hesaplarınızı kayıt altına alabilir ve bakiyelerini takip edebilirsiniz.
 • AYRINTILI MÜŞTERİ BİLGİLERİ VE ADRES TAKİBİ : Müşterilerinizin Adres telefon ve diğer kişisel bilgilerini kolayca kaydedebilir, müşterilerinizi gruplandırabilir, dilerseniz adres etiketi veya tek zarf hazırlayabilir, kayıtlı telefon numaralarından seçtiğiniz herhangi birini bir butona tıklayarak otomatik olarak çevirebilir, yine bir butona tıklayarak kayıtlı internet adreslerine girebilir, e-mail ve SMS gönderebilirsiniz.
 • MÜŞTERİ SADAKAT VE PARAPUAN TAKİP SİSTEMİ : Müşteri sadakat sistemi araçları ile müşterilerinize işlemlerini takip edebileceğiniz plastik kartlar dağıtabilir, alışveriş işlemlerinde bu kartları kullanabilir, müşterinize satışlarınızdan, mal türlerine göre önceden belirleyebileceğiniz farklı oranlarda ParaPuan ayrılmasını, müşterinin biriktirdiği ParaPuanları dilediği zaman kullanabilmesini sağlayabilir, özel günlerde müşterilerinize toplu olarak Sms ve E-mail gönderebilirsiniz. (ParaPuan sistemi için CetaSoft Müşteri ParaPuan Takip Sistemi lisansı gereklidir.)
 • TAMİR EDİLECEK MALLARI TAKİP SİSTEMİ : Müşterilerinizin size tamir için bıraktıkları malları, bu işlemlerden elde edeceğiniz geliri ve atölyelerle oluşacak olan cari hesaplarınızı takip edebilir, bıraktığı mal için tamir kartı yazdırıp müşterinize verebilirsiniz.
 • SİPARİŞ TAKİP: Müşterilerinizin verdiği siparişleri ayrıntılı ve fotoğraflı olarak takip edebilme imkanı.
 • AYRINTILI RAPORLAMA : Program içerisinde gerçekleşen tüm işlemler için değişik kriterlerde ve tarih periyotlarında raporlar alabilir, bu raporları dilerseniz yazdırabilir dilerseniz tek tıklama ile Excel formatında kaydedebilirsiniz.
 • OTOMATİK İŞLEMLER : Kasa, cari hesap işlemleri, maliyet ve kar-zarar, öz sermaye, stok, personel alışveriş ve prim hesapları ekstra işlem yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
 • SINIRSIZ ŞİRKET TANIMLAMA : Birden fazla işyeriniz varsa, aynı program ile tüm iş yerlerinizin hesaplarını takip edebilirsiniz. Şirket hesaplarınız arası mal ve toptan bakiyesi virmanı yapabilir, şirket hesaplarınızı bir veritabanında birleştirebilir, şirketlerinizin stoklarını tek platformda kontrol edebilir, uzak şubeleriniz arasında kolayca mal ve nakit transferi işlemi gerçekleştirebilirsiniz..
 • KELİME İŞLEM , GİZLİ BİLGİLER, HESAP MAKİNESİ : Kelime İşlem programı ile profesyonel görünümlü belgeler veya mektuplar hazırlayabilirsiniz. Gizli Bilgiler modülünü kullanarak tüm gizli bilgilerinizi sizin belirleyeceğiniz tek şifre altında saklayabilir, Özel tasarlanmış şeritli hesap makinesi ile 4 işlem aritmetik hesabı yapabilir ve işlemin ayrıntılarını şerit üzerinde izleyebilir, bir butona basarak USD,EURO,HAS,22 HURDA ve 22 BİLEZİK ile hesaplama yapabilirsiniz.
 • HATIRLATILACAK İŞLER : Hatırlatılacak işler modülüne, dilediğiniz zaman size hatırlatılmasını istediğiniz işleri girebilirsiniz. Görsel ve işitsel uyarı sistemi ile dilediğiniz gün ve saatte programın sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca periyodik olarak her gün, her hafta, her ay veya her yıl yaptığınız işleri tek bir kayıt girerek günü ve saati gelince size otomatik olarak hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz.
 • KİŞİSELLEŞTİRME VE TAM GÜVENLİK : Programı şifre korumalı yapabilir, yetkilendirme özelliği ile kaydetme veya düzeltme işlemleri ile belirleyeceğiniz dosya veya analizleri sizin haricinizdeki kişilerin kullanmasını engelleyebilir, programı kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanmak için özelleştirebilirsiniz.. Ayrıca klavyeden sadece 2 tuşa basıp, bilgilerinizin istenmeyen kişilerin eline geçmesini TAMAMEN engelleyebilirsiniz.
 • OTOMATİK YEDEKLEME : Programı otomatik yedekleme özelliği ile bilgilerinizi içeren veritabanlarını kolayca yedekleyebilirsiniz.
 • TAMAMEN SİZİN ANLAYACAĞINIZ DİLDE : CetaSoft Kuyumcu Programı'nı kullanmak için bilgisayar uzmanı olmanıza gerek yok. Programın tüm işlevleri ve yardımcı araçlarını kolayca kullanmaya başlamak için sadece kuyumcu olmanız yeterli.

Programın tüm özellikleri ile sınırlı süre kullanabileceğiniz ücretsiz deneme sürümünü hemen indirebilirsiniz . Programı beğenirseniz satın alırsınız.PROGRAMIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ...
Program Windows tabanlıdır ve Windows XP veya üstü 32 veya 64 bit işletim sistemlerinde çalışır. Kullanıcı arabirimi, klavye veya mouse'u minimum kullanımla maksimum sonucu elde edebilecek ve Windows'un tüm grafik arabirim, mouse ve multitasking özelliklerini kullanacak şekilde tasarlanmıştır. Pek çok işlem sadece Enter a basmak kadar kolaydır. Program dosyaları entegre çalıştığından etkileyen işlemler etkilenen dosyalarda anında güncellenir.